Hennessy

Hennessy tee tippu algas aastal 1765, mil iirlasest ohvitser Richard Hennessy lahkus kuningas Louis XV teenistusest, siirdus elama Charente’i ning rajas oma konjakiäri. 18. sajandil alustasid mitmed temataolised tootjad, teiste seas ka Jean Martelli. Just need kaks suguvõsa panid aluse tõelistele kvaliteetkonjakitele, tegutsedes kord konkurentide, kord liitlastena, mida aegajalt ka abielusidemetega kinnitati.

1865. a võttis firma asutaja pojapoeg Maurice Hennessy esimese kaupmehena kasutusele konjaki markeerimise süsteemi, tähistades eriealisi jooke kindla arvu tärnidega. Seesama Maurice Hennessy hakkas esimesena kasutama ka tähekombinatsioone VSOP ja XO.
1971. a liitus Hennessy Moët & Chandoniga ning kuulub alates 1980ndate lõpust Moët-Hennessy gruppi.

Täna on Hennessy rikkalik laagerdunud konjakipiirituse varu maailma suurim. Klassikaliste toodete valikule on lisandunud uued Single Distillery konjakid. Pakutakse kolme iseloomult väga erinevat konjakit, mis on segatud ainult ühe kindla destillerimiskoja, kas Le Peu, Camp Romaini või Izambardi varudest.

Olles ühteaegu nii viinamarjakasvataja, -destilleerija, tammemetsade omanik kui ka tünnivalmistaja, suudab Hennessy kontrollida kogu tootmistsüklit ning seda soovitud suunas arendada. Hennessy tippkvaliteet on eeskujuks paljudele praegustele ja tulevastele konjakitootjatele.

Hennessy X.O on saanud konjaki sümboliks. Esimese X.O valmistas Maurice Hennessy 1870. aastal. Firma keldris leiduvatest vanematest eaux-de-vie`dest segatud jook oli mõeldud tarbimiseks pere ja lähemate sõprade ringis. 1947. aastal kujundas Richard Hennessy otsene järeltulija kuulsa karahvinistiilis pudeli, mida kaunistab viinamarjalehtedest ornament. Hennessy X.O on valmistatud enam kui 100st eaux-de-vie`st, millest mõned on pärit 19. sajandi vahetusest.